STAR WARS

Příběh

Pomsta sithů / The revenge of the Sith

Epizoda III je spojovací díl starých a nových epizod. Je doslova napěchovaná událostmi, které se měly stát.Podle mně splnila očekávání drtivé většiny fanoušků.Lucasovi se skutečně povedla.

Děj začína bitvou o Coruscant, když se Anakin Skywalker se svým Mistrem Obi-Wanem Kenobim snaží uprostřed bitvy zachránit zajatého kancléře Palpatina.

Na vlajkové lodi Generála Greeviouse dojde k souboji mezi Anakinem a Hrabětem Dooku. Anakin usekne Dookuovi obě ruce a poté ho na radu Palpatina sadisticky setne. Smrtí Hraběte Dooku se stává velitelem droidů Generál Greevious, kterému se podaří uprchnout.

Po skončení bitvy se nakin dozví, že s Padmé čeká dítě. Udělá mu to velkou tadost, ale zatím neřeší problém toho, že až na to přijdou Jediové, bude vyloučen.
Kancléř Palpatine Anakina stále vychvaluje a podkopává jeho důvěru v radu.To se mu podaří, když přiměje Jedie aby ho vzali do rady.Ti ho ale odmítli udělat Mistrem. Anakinem to otřese.Přestává radě důvěřovat a více se stýká s Palpatinem.

Později si Palpatine zavolá Anakina k sobě aby mu osobně oznámil, že zjiostil, kde je Greevious a že ho chce na tento úkol nasadit.Opět apeluje na to, že pokud ho na tento úkol nevyberou znamená to že mu nevěří a že plánují plány na jeho svržení.

Rada Palpatinův návrh rozhodně zamítá.Na zničení Greeviouse pošle Obi-Wana Kenobiho, který po namáhavé práci Greeviouse zničí.

Mezitím se Anakinovi zdá sen o tom že Padmé zemře při porodu.Stejný sen se mu zdál, před tím, než zemřela jeho matka.Má o ni strach a všemožně hledá řešení jak tomu zabránit.Palpatine to všechno hluboce cítí a zneužívá toho ve svůj prospěch.

Vypráví Anakinovi Sithskou legendu o Darth Plaguesovi moudrém, který dokázal ošálit smrt.Poté mu řekne, že to se nemůže naučit od Jediů, ale pouze pomocí temné strany síly.Anakin po tomto rozhovoru zjistil, že Palpatine je ten Lord ze Sith, kterého Jediové hledají.Oznámí to Mistru Vinduovi, který ale odmítá, aby se Anakin jakoliv podílel na jeho zatčení.Spolu se třemi dalšíli Jedii ho jde zatknout.

Palpatine v souboji světelnými meči zabije ostatní tři Jedie, ale na Mistra Windu nestačí.Po souboji mu vykopne jeho světelný meč a chystá se ho zabí. V tom ale příjde Anakin.Nechce aby byl Palpatine zabit, ale když se Windu napřahuje ke smrtícímu úderu, tak mu Anakin usekne ruku a Palpatin ho zabije.Je nejprve ze svého činu zdrcen a podvolí se učení Darth Sidiousovi.Dostává od něj nové jméno-Darth Vader.Pošle Vadera na Mustafar aby zničil zbytky separatistů.Mezi tím Palpatine vydá ďábelský rozkaz 66. který spočívá v tom, že se armáda klonů obrátí proti republice.Po celé Galaxii umírá mnoho Jediů až zbyde jenom yoda a Obi-Wan Kenobi.

Po splnění rozkazu 66. Palpatine předělá republiku na Impérium a ustanoví se Imperátorem.Krátce poté se utká s Mistrem Yodou, který mu přijde oznámit, že jeho vláda brzy skončí.

Souboj v síle vyhrál Yoda, ale podstatně na tom skončil lépe Palpatine, který byl Imperátorem nadále a živým.

Padmé je zdrcena zprávou od Obi-Wana

Anakin mezitím pilně plní rozkaz Imperátora-nejprve povraždil malé děti v chrámu Jediů a potom povraždí zbytky separatistů v systému Mustafar.Obi-Wan, který je zdrcen tím, že jeho nejlepší přítel přešel na temnou stranu se snaří přesvědčit Padmé aby mu řekla kde Anakin je.Padmé odmítá, protože ví že je nutné, aby byl zabit.Poté to ale nevydrží a letí za ním na Mustafar.Obi-Wan se schová v její lodi.Na Mustafaru Padmé sama pozná, že se Anakin změnil a řekne mu že s ním nemůže jít.Poté Anakin zahlídne Obi-Wana v její lodi a myslí si, že ho sem přivezla aby ho zabil.V své zlobě ji začne škrtit, ale tak aby ji nezabil.Netuší ale že ji skutečně zabil.vzal ji totiž vůli k životi a Padmé při porodu skutečně umírá.

Anakin prahne po tom aby svého bývalého Mistra a přítele zabil.

V souboji světelnými meči Obi-Wan Anakinovi usekne obě nohy a ruku, při čemž Anakin spadl do lávy.Obi-Wan se slzami v očáích odchází v domění, že Anakin nemá daleko ke smrti.Toho však zachrání Palpatine, který je nucen mu obléknout oblek s maskou.Stává se z něj sípající Sith.Yoda a Obi-Wan se ukryjí a ukryjí i Anakinovi děti-Leiu na Alderaan a k Bailu Organovi, a Luka k jeho příbuzným na Tatooine.

 

Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz