STAR WARS

Příběh

z epizody V

Epizoda V začíná na ledové planetě Hoth, kde se nachází tajně ukrytá základna povstalců. Na planetu, ale právě dorazí sonda, vyslaná lordem Vaderem a základnu objeví. Celá imperiální flotila nyní míří k povstalecké základně. Po pozemní bitvě se povstalcům podaří evakuovat.
Luke Skywalker míří na Dagobach hledat Mistra Yodu. Když na planetě přistane, jeho stíhačka zapadne do bažiny, a Luke ji memůže vytáhnout. Yoda se objeví hned jak Luke přistane,ale ještě netuší že má před sebou toho koho, hledá. když to zjistí, bude Yodu nedočkavě prosit aby ho cvičil. Yoda se však jeho výcviku bojí, protože Luke je netrpělivý. Mohl by skončit jako jeho otec a to by byl konec poslední naděje. Nakonec však Yodu přesvědčí a ten ho začne cvičit.

Mezitím han solo s princeznou Leiou a Chewbaccou uniknou imperiální flotile v pásu asteroidů mají namířeno do oblačného města na Bespin za Hanovým přítelem Landem Carlisienem. tam na ně však čeká past. Impérium oblačné město ovládlo a Hana zalilo do karbonu. Leia se s chewbaccou osvobodí a uniknou na Millennium Falconu.

Lukův výcvik zatím pokračuje a při jednom cvičení, se mu zjeví vize budoucnosti. vidí své přátele Hana a Leiu jak trpí. Rozhodne se jim letěn na bespin na pomoc. Nedbá rad obi-wana a Yody, kteří ho přesvědčují o tom, že je potřenba nejprve dokončit výcvik, než bude připravem postavit se Vaderovi. luke nakonec odlétá na Bespin, kde se utká s Vaderem. luke v souboji příde o svou levou ruku a na pokraji propasti se dozví, že Vader je jeho otec. Luke skočí do propasti a zůstane bezmocně viset na samotném dně Bespinu. Leia, která pomocí síly, o zaslechne Lukovo volání a s Millennium falconem se pro něj vrátí   a zachrání ho

Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz