STAR WARS

Příběh

z epizody VI

Příběh epizody VI na Tatooine. R2-D2 a C-3PO přicházejí do Jabbova paláce. Jsou okamžitě zajati. Těsne po nich je zajata i Leia, která se pokusila osvobodit Hana zalitého do karbonu. Han už se nyní může volně pohybovat, ale stále je zajatec Jabby. To už se ale na scéně objevuje Luke...
Luke vchází do Jabbova paláce a vyjednává s ním. Jabba je však neoblomný a po tom, co Luka nedokázal zabít Rancor, se rozhodne odvézt ho do jámy v poušti, kde žije netvor a v jehož žaludku by se rozkládali tisíc let. na samém pokraji propasti si Luke přivolá od R2-D2 svůj světelný meč a osvobodé sebe i své přátele. Jabba umírá poté, co ho uškrtí Leia řetězy, kterými byla spoutána.

Nyní se cesty hlavních hrdinů dělí. Luke se vrací na dagobach, za Mistrem Yodou aby fokončil svůj výcvik. Když přiletí na Dagobach najde zesláblého Yodu, který mu těsne před svou smrtí potvrdí, že Vader je jeho otec a Leia je jeho sestra.


Mezitím se han s Leiou připojili ke zbytku povstaleckých jednotek, které chystají útok na novou bitevní stanici Ipmpéria, druhou hvězdu smrti. Han si pro tuto misi získal titul generála, který povede pozemní akci na měsíci Endor, na jehož povrchu je štít, který chrání bitevní stanici před útoky z vesmíru. K jeho jednotce se připojí Leia, i Luke který se právě z Dagobachu.


Na počátku pozemní mise na Endoru se Leia s Lukem rozdělí a Leia se octne uprostřed tábora Ewoků. V zajetí Ewoků, se ale brzy octne i Han s Lukem, Chewbacou a C-3PO s R-2D-2. C-3PO je Ewoky považován za boha, a díky Lukovým schopnostem Ewokové uvěří, že umí čarovat a své zajatce propustí a spojí se s nemi proti impériu.


Mezitím se Ale Luke nechal zajmout, ve víře, že se mu podaří svého otce přivéz zpět na světlou stranu síly. Vader ho však odvede k Imperátorovi, kde se poté utkají a luke mu usekne ruku. Imperátor nabízí Lukovi otcovo místo po jeho boku. Luke odmítá a Imperátor se ho chystá zabít, ale jeho otec svrhne Imperátora do šachty a zpečetí zak svůj osud vyvoleného. Zbavil vesmír Imperátora a vrátil rovnováhu v síle.


Mezitím se Hanovi podaří štít zničit a Lando tak může proniknout do stanice, kde zničil hlavní reaktor. Luke s vaderem na lodi z hvězdy smrti odlétá a těsne tak uniká smrti, Anakin Skywalker však umírá, po tom, co mu luke sundal jeho masku, aby ho mohl vidět vlastníma očima.
Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz