STAR WARS

Literatura

V prvním dílu této napínavé trilogie bojuje proslulý lotr, podvodník, pašerák a zloděj o přežití na zlověstné planetě, kde jsou hlavním vývozním artiklem otroci. Byl dítětem bez minulosti, sirotkem živícím se zbytky jídla a vydaným napospas corellianským ulicím, když ho krutý Garris Shrike odvlekl do kočovné skupiny vesmírných zločinců.
Druhý díl se odehrává o několik později než ten první a začíná na velmi obvyklém místě. V hospodě. Zanedbaný a špinavý Han sedí u stolku s laciným pivem, zasmušeně popíjí a přemýšlí proč asi jeho kariéra v imperiální armádě nabrala tak rychle směr ven. Odpověď má něco přes dva metry, je hnědá, chlupatá, sedí přímo vedle něho a jmenuje se Chewbacca.
Millenium Falcon je "nejrychlejší rachotina v galaxii". Když ho Han Solo vyhraje v sabaccu, stanou se s Chewbaccou nekorunovanými králi pašeráků. Jsou nedostižní, nepolapitelní. Han však ví, že Impérium mu brzy začne šlapat na paty a že jeho štěstí nepotrvá věčně.

Pět let po Návratu Jediho.

Grand Admiral Thrawn převzal kontrolu nad Imperiální flotilou v letech, která následovala po zničení Hvězdy Smrti a spojil se s tajemným Joruus C'baoth, který je obávaný Mistr Jedi pohlcený temnou stranou síly.

Posledni komentare
16.04.2014 20:05:07: Dobrý den prodávám knihu Star Wars Dědic impéria / Heir to the Empire Nakladatel: OLYMPIA / PRAHA Ro...
Děj románu Nástup temné síly (navazuje na Dědice Impéria) se odehrává pět let po "Návratu Jediho", posledního z filmové trilogie, kterou natočil George Lucas.
V románu Poslední rozkaz se zmítá Republika připravená k boji pod útoky admirála Thrawna, který sešikoval zbytky sil a zahání povstalce zpět za pomoci hrozné technologie objevené v císařské tajné pevnosti - klonovaných vojáků.
Cenou Hugo ověnčený autor Timothy Zahn se triumfálně vrací do vesmíru Hvězdných válek v prvním svazku dvoudílné série Ruka Thrawnova, v níž musí Nová republika čelit svému doposud nejnebezpečnějšímu nepříteli- mrtvému imperiálnímu válečnému lordovi Impérium je na pokraji totálního zhroucení.
Nová republika je na pokraji občanské války a zvěsti o tom, že legendární admirál Thrawn vstal z mrtvých, působí jako živá voda na ochabující armádu Impéria.
Od událostí vylíčených v románu Vize budoucnosti uplynuly tři roky. Luke a Mara Jade Skywalkerovi se vydávají na nebezpečnou výpravu s cílem dozvědět se víc o minulosti řádu Jedi.
Zatímco válka mezi Republikou a rozptýlenými pozůstatky Impéria pokračuje a galaxie stojí na pokraji převratných změn, dvě děti začínají odhalovat své schopnosti ovládat Sílu.
1  
2  
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz