STAR WARS

Literatura

Trilogie o Hanu Solovi: Huttský gambit

Druhý díl se odehrává o několik později než ten první a začíná na velmi obvyklém místě. V hospodě. Zanedbaný a špinavý Han sedí u stolku s laciným pivem, zasmušeně popíjí a přemýšlí proč asi jeho kariéra v imperiální armádě nabrala tak rychle směr ven. Odpověď má něco přes dva metry, je hnědá, chlupatá, sedí přímo vedle něho a jmenuje se Chewbacca.


Nebylo to totiž ani tak dlouho, co Han zachránil život wookijskému otrokovi. Stálo ho to kariéru v armádě, ale zato získal ocásek, který mu neustále tvrdil, že má u něj dluh života. A tak Han "Žvejka" vzal s sebou a rozhodli se začít nový život společně jako pašeráci. Za poslední prachy si koupili lístky na loď a nechali se odvézt na Nar Shaddaa, měsíc planety Nal Hutta osídlené Hutty. Satelit je jedno velké město a už desítky let se mu přezdívá Měsíc Pašeráků.

Na Nar Shaddaa si Han s pomocí starého přítele udělá hned nové, podnikne svou první cestu na Kessel a sklízí také úspěchy u žen. Po nějaké době se nechává najmout Hutty. Přesněji Jabbou a jeho strýcem Jilliacem… tedy přesněji tetičkou Jilliac, která je tou dobou tak nějak těhotná, ale jinak je to svrchovaná vůdkyně klanu Desilijic. Desilijicové jsou - jen tak pro zajímavost - velkými nepřáteli klanu Besadii, který řídí Ylesii, a jehož vůdcem je lord Aruk a jeho syn Durga.

Abych nezapomněla, po milém Hanovi teď jdou nájemní lovci najatí Teroenzou, protože se profláklo, že pořád žije, jen si teď jinak říká. Většiny z nich se Han zbavil, ale ten nejlepší - jménem Boba Fett - je mu v patách. Těžko říct, co by se stalo, kdyby jednou Hanovi nezachránil život chlápek, ze kterého se vyklubal Lando Calrissian.

Lando se s Hanem velmi rychle spřátelil. Navíc tento profesionální hazardní hráč nedávno vyhrál v sabaccu rozkošnou nákladní lodičku jménem Millenium Falcon a rád by se naučil pilotovat, což byla jediná věc, kterou zatím neuměl. Han se mu ihned nabídnul ku pomoci, protože od první chvíle, co spatřil Sokola, se do něj doslova zamiloval.

Pašeráci se navíc dozvěděli, že Impérium na ně chce provést velký zátah. Huttové jim v tom nepomohou, takže jsou na všechno úplně sami. Nakonec vypracují plán ve které bude hrát velkou roli Hanova bývalá Xaverri i Hanova současná Salla Zend a vzpomínka na Briu Tharen…


Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz