STAR WARS

Literatura

Trilogie o Hanu Solovi: Léčka v ráji

V prvním dílu této napínavé trilogie bojuje proslulý lotr, podvodník, pašerák a zloděj o přežití na zlověstné planetě, kde jsou hlavním vývozním artiklem otroci. Byl dítětem bez minulosti, sirotkem živícím se zbytky jídla a vydaným napospas corellianským ulicím, když ho krutý Garris Shrike odvlekl do kočovné skupiny vesmírných zločinců.
Přebal knihy Léčka v rájiTeď, o několik let později, si Han, rozhořčený Shrikeovou sadistickou tyranií a hnaný sny o dobrodružství a slávě, snaží vybojovat svobodu. Jeho cílem je stát se pilotem Imperiální flotily. Nejdříve však musí získat letecké zkušenosti, a proto přijme místo pilota na Ylesii - tropickém světě náboženského fanatismu, ilegálních drog a smyslného pokušení... kde sny se hroutí a odkud nelze uniknout.Hanovi se podaří utéci na nákladní a plně automatizované lodi, musel tedy být ve skafandru.


Později musel také obelstít droida, který loď řídil aby mohl změnit trasu a aby tak dorazil do svého cíle včas, protože měl omezené zásoby kyslíku. na Ylesii dorazí v pořádku a okamžitě přijme nabídku na práci pilota. Jeho zaměstnanec je t'landa Til Teroenza.(t'landa Til je rasa příbuzná Huttům) Teroenza Hanovi coby nému zaměstnanci nevěří o nic víc, než Han jemu. Přidělí mu "osobního strážce" Togoriana jménem Muuurgh. Muuurgh má za úkol Hana zabít v okamžiku, kdy bude chtít uletět s nákladem glittertimu, drogou, která se na Ylesii zpracovává.
Han se s odstupem času stane velmi osvědčeným pilotem a také důvěryhodným zaměstnancem, což povede k tomu, že teroenza nechává Hanovi větší volnost a Muuurgh ho nebude hlídat na každém jeho kroku.
S odstupem času se ale Han také dozví zajmavé věci. Na Ylesii prodí stále noví poutníci, aby se mohli věnovat náboženství a aby se tady odvobodili od problémů.Velekněz Teroenza, který vede bohoslužby a který pomáhá poutníkům dosáhnout blažanosti(božského daru, který navozuje pocit štěstí)je jenom podvodník. Poutníci, kteří si myslí, že slouží Jednomu a Veškerenstvu a jsou svobodné, ve skutečnosti otroci, kteří slouží Teroenzovi a Huttům, jimž patří celý Ylesssijský podnik na koření. Blaženost naní božský dar, ale vibrace, které vysílají t'landa tilové, když chtějí přivábit samičky v období páření. Na lidi to působi jako droga, kterou musejí mít každý den.

Han mezi poutníky najde jednu Corellianku, dívku, z jeho domovské planety Corellie. hanovi se dívka zalíbí a postupem času z ní díky své neodbytnosti a ješitnosti vypáčí její jméno: Bria Tharen, ktero doposud znal jako poutnici 921. Han se rozhodl, že jí řekne o podvodu, který na ní a na všechny poutníky Teroenza ušil. Zdrcená a zamilovaná Bria se rozhodne, že s Hanem utečou, a budou žít klidný život.
Útěk se jim skutečně zdaří. Utečou spolu s Muuurghem ajeho vyvolenou Mrrov, kterou tam také věznili. Cestou na Corelli vysadějí Muuurgha s Mrrov na jejich planetě Togorii, a zůčastní se jejich svatby. Poté zamířejí na svoji domovskou planetu za Briinými rodiči...
Poté, co se Han seznámil s Briinou rodinou, se ubytují v hotelu a Han si jde vybrat peníze z banky, z účtu, který obihatil o peníze za prodané vzácnosti z Teroenzovy sbírky. Hana ale v bance chtějí zatknout a on jen tak tak unikne.
Poté druhý den ráno, místo Brii ve své posteli, nalezne folii s dopisem v kapse své bundy. Bria ho opustila. Mulije ho, ale ona musí bojovat se závislostí na blaženosti a on chce absolvovat Imperiální Akademii. Zdrcený han se na Akademii přihlásí a úspešně ji absolvuje...

Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz