STAR WARS

Planety

Byss

Tento svět se nacházel hluboko v Jádru galaxie a byl soukromou planetou císaře Palpatina a centrem jeho znovuzrozené Říše šest let po bitvě u Endoru.


Tato utajená planeta byla přístupná pouze po pečlivě zakódované trase, protože vzhledem k vysoké hustotě hvězd v Jádře zde byla navigace téměř nemožná. Byss a jeho pět měsíců obíhali kolem dvojhvězdy tvořené modrou hvězdou a modrým trpaslíkem. Planeta Byss byla tektonicky stabilní a neměla vůbec vychílenou osu a díky tomu byla velmi příjemným světem planin a kaňonů nenarušovaných bouřemi, zemětřeseními a jinými smrtícími jevy. Mikroskopický život v mnohých jezerech a řekách je živen modrozeleným slunečním svitem. Dominantními druhy jsou mechy a kapradiny, živočichové jsou převážně neškodnými nočními tvory. Byss nemá žádný přirozený inteligentní život, i přes to se zde nachází několik ruin z éry Expanze.

Před lety si tento svět zvolil císař Palpatine jako své útočiště a říšští architekti a inženýři dostali úkol mu zde postavit palác. Několika milionům jedinců měsíčně, zlákaných povídačkami o rajském světě, bylo povoleno emigrovat na Byss - kde z nich Císař a jeho temní učedníci začali čerpat životní sílu. Celková populace planety dosáhla 20 miliard bytostí, jejichž komunikace se zbytkem galaxie byla podrobována přísné cenzůře. Byss byl velmi dobře bráněn před případným útokem mocnými planetárními štíty, hunter-killer proboty a Imperiální bezpečnostní hyperprostorovou sítí. Na orbitu byly loděnice pro World Devastatory a v neposlední řadě také Galaxy Gun. Imperiální sektor pokrýval téměř celý kontinent a v jeho středu se nacházela Citadela. V té byly zahrady, soukromá muzea, kasárna a vězení a byla chráněná turbolasery a nebezpečnými monstry zvanými "Chrisalides" nebo Chrisaliské bestie. Pro zásobování této planety bylo určeno několik nákladních lodí, dopravujících náklad do těžce bráněného Nákladního komplexu na hranicích císařova města. Ten byl tři kilometry široký a 168 kilometrů vysoký. Aby si udržel stabilitu bylo nutné jej ukotvit k satelitu. Byla v něm také oblíbená putika Byss Bistro.

PO bytvě u Endoru byl Grand Vizier Sate Pestage obžalován a zbaven velení těmi, kteří se obávali, že by se mohl prohlásit Císařem. Pestige odletěl na Byss, aby zde vyčkal Palpatinova předpovězeného návratu. Císař nepřežil katastrofu u Endoru - to jen jeho duše se vrátila na Byss, kde pro ni bylo připraveno nové klonované tělo. Protože byl palpatine touto cestou oslabený rozhodl se několik let odpočívat a teprve po šesti letech zahájil svou pomstu vedenou proti Nové republice. Během tohoto období byl Luke Skywalker dopraven na Byss Mandalorskou vězeňskou lodí, aby se zde naučil co je to Temná strana Síly. V témže roce vedl Lando Calrissian a Wedge Antilles neúspěšný útok na citadelu pomocí ukořistěných bitevních droidů Viper Automaton. Později, z bitvě blízko Onderonu, se Han Solo a tým povstaleckých commandos zmocnili císařovy vlajkové lodi Eclipse II a doletěli s ní na Byss. Zde nastavil Solo kolizní kurz s Galaxy Gunem. Při srážce Galaxy Gun nešťastně vystřelil a zasáhl jádro planety, což znamenalo její zničení.

Zdroj:Dark Empire issues, Dark Empire II issues, Dark Empire Sourcebook, Empire's End issues

Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz