STAR WARS

Planety

Calamari

Calamari (někdy zvaná Mon Calamari) je tektonicky stálá planeta pokrytá téměř úplně vodou a je domovem mírných Calamarianů a opatrných Quarrenů - celkem má asi 27 miliard obyvatel.

Na povrchu se nacházejí jen bažinaté ostrůvky a plovoucí města obývaná oběma druhy - i když Quarrenové obývají temnější, nižší patra. Mezi tato atraktivní místa patří Reef Home, Coral Depths, Kee-Piru, Coral City, Heurkea a Foamwander City. Mon Calamarianská architektura má organický vzhled se zakulacenými rohy a nepravidelnými povrchy, vyjadřujícími lásku ke krásám jejich světa. Rudy použité k výstavbě sídlišť natěžili Quarrenové (kteří jsou schopní dýchat na vzduchu i pod vodou) ve svých sídlištích na dně. Historii téměř každé události na Calamari udržují metr dlouzí mlžovití molluskové, kteří jsou extrémně inteligentní a o své vědomosti se rádi podělí s každým. Calamarijská moře jsou také domovem nebezpečných dravých krakanů - žralokovitých tvorů s dvojicí klepet.

Mon Calamariani už měli postavené své obří vesmírné lodě a právě začínali cestovat mezi hvězdami, když byla jejich planeta objevena Impériem. To se (poté co narazilo na odpor) rozhodlo Calamariany zotročit a jeho jednotky zničily tři města. Říká se, že za vypnutí Calamarijské obrany je odpovědný jeden z Quarrenů jménem Seggor Tels - tato událost vyhrotila vztahy mezi Calamariany a Quarreny. Jakmile se ukázala skutečná tvář Impéria byly lodě vyzbrojeny a loděnice na orbitu planety a jejího měsíce se staly klíčovým zdrojem lodí pro povstaleckou Alianci. Mnozí Calamariani byli zotročeni - včetně budoucího admirála Ackbara, který sloužil jako osobní sluha Moffa Tarkina. Ackbar byl zachráněn povstaleckými silami a jmenován admirálem povstalecké flotily. Zhruba šest let po Endoru znovuzrozený císař použil své World Devastatory k útoku na jižní oblast planety, přičemž zničil města Kee-Piru a Heurkea. Také byl poškozen vesmírný přístav Hikahi, což ochromilo možnosti Calamari stavět lodě. Rok poté navštívila Leia Organa Solo admirála Ackbara, aby jej přesvědčila k ukončení jeho dobrovolného exilu na planetě. Pozdější útok admirála Daaly vedl ke zničení Reef Home City. V pradávných dobách tuto planetu také obívali dnes již vyhynulí obří korýši, zvaní krabbex.

Zdroj:Dark Empire issues, Galaxy Guide 4: Alien Races, Star Wars Sourcebook, Dark Apprentice, Assault at Selonia, Dark Empire Sourcebook, Darksaber, The Farlander Papers, Tales from Jabba's Palace, Young Jedi Knights: Heirs of the Force, Shadow Academy, The Lost Ones, and Lightsabers

Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz