STAR WARS

Planety

Hoth

Hoth je šestou planetou systému stejného jména. Je to ledový, neobydlený svět pokrytý ledovcovými poli a obíhá modrobílé slunce. Tento izolovaný svět není dokonce zaznamenán na některých standartních navigačních mapách.

Hoth obíhají 3 měsíce a často na jeho povrch dopadají meteority. Denní teploty se pohybují na -32 stupních celsia a klesají o více než 20 - 30 stupňů přes noc. Mezi původní životní formy na Hothu patří Tauntaun a dravé Wampy. Mnoho druhů Tauntaunu se živí houbami rostoucími v jeskyních a pod sněhem. V noci se shromažďují v jeskyních, aby nezmrzli. Mezi zajímavosti na Hothu patří - zmrzlé gejzíry a 1000 km dlouhá roklina na jižní hemisféře. Dno této rokliny je naplněno vodou, která se drží v tekutém stavu díky ohromnému tlaku sobě čelících útesů rokliny. Některé ledovce pomalu sklouzávají do této rokle.

Po bitvě u Yavinu havaroval na tomto ledovém světě při pokusu o únik před imperiálními stíhačkami Luke Skywalker. Setkal se zde se dvěma androidy naprogramovanými tak, aby jednali jako říšský guvernér a jeho dcera, kteří se zde ukrývali na svém útěku před Impériem. Později byli Han Solo a Luke Skywalker zajati nad Hothem pirátem Raskarem. Han Solo se celou skupinkou uchýlil do skryté jeskyně hlídané oheň plivajícím drakoslimákem, odkud sotva vyvázli se svými životy. Po evakuaci Yavinu 4, postavila Aliance svou základnu na Hothu v několika propojených jeskyních v mírnější severní oblasti a nazvala ji Základna Echo. Aliance měla velké problémy s adaptací techniky na extrémní teploty Hothu a byla také často napadána Wampami. Základna byla následně objevena Imperiálním výzvědným robotem, což vedlo k porážce Rebelů Darth Vaderem v Bitvě na Hothu. Osm let po této bitvě na planetu odcestovala veliká lovecká expedice, jejíž členové zde chtěli lovit Wampy pro jejich cenné kožešiny. Wampy však zničily jejich výsadkovou loď a expedice se musela uchýlit do trosek základny Echo. Expedici se pokusili zachránit Luke Skywalker a Callista, bylo však příliš pozdě - z výpravy už nikdo nezbyl a oba hrdinové jen stěží vyvázli s holými životy.

Zdroj: ESB, ESBN, MTS, GG2, CSW, DS, ISWU

Pás asteroidů

Vzdálený Hothský systém se nachází v Ison Corridoru na okraji civilizovaného vesmíru. Jeho šestou planetou je zmrzlý a neobydlený Hoth. V systému se také nachází nebezpečný pás asteroidů, zformovány před miliardou let srážkou dvou planet. V tomto poli asteroidů se prý nachází asteroid z čisté platiny zvaný "Keranová pošetilost", podle hledače, který ho našel, nechal si ověřit jeho čistotu a už ho nebyl schopen najít znovu. Na některých asteroidech rostou křehké krystalové kapradiny, které mohou být primitivním životem založeném na siliconu.

Po staletí si pašeráci a piráti budovali základny na velkých asteroidech, včetně proslulého piráta Clabburna, který zde umístnil ohromného vesmírného slimáka, aby chránil jeho skrýš. Po bitvě na Hothu Millennium Falcon uprchl do pole asteroidů a málem byl spolknut tímto slimákem.

Osm let po bitvě v tomto systému začal těžit Hutt Durga materiály potřebné pro konstrukci své zbraně Darksaber. Darksaber však byl v tomto poli objeven a zničen silami Nové republiky.

Zdroj:The Empire Strikes Back film, Darksaber, The Illustrated Star Wars Universe

Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz