STAR WARS

Planety

Kamino

Tato vodou pokrytá planeta je domovem Kaminoanů. Nachází se v oblasti známé jako Divoký vesmír, za hranicí Vnějšího okraje.

Kamino bylo často smáčeno intenzivními bouřkami, díky čemuž získalo přezdívku "planeta bouří". Staletí před bitvou o Geonosis byl povrch planety tvořen plochými kontinenty, které oddělovaly oceány. Náhlý nárůst teploty způsobil tání polárních ledových čepiček, a tak došlo k ponoření veškeré pevniny pod vířící vody oceánu. Tato událost je známá jako Velká povodeň.

Kaminoané se přizpůsobili, vybudovali města, jež vystupovala z vody na tenkých, ale odolných pilířích, které kladly malý odpor neustálým náporům vody.
Krátce po bitvě o Naboo zde byl Jango Fett naklonován pro vytvoření armády klonů použité v klonových válkách (poprvé v bitvě o Geonosis).
Ke konci klonových válek bylo Kamino napadeno Mandaloriany, kteří jednali na rozkaz Konfederace nezávislých systémů. Útok zanechal klonovací zařízení v troskách, čímž odřízl jeden z hlavních zdrojů klonovaných vojáků Republiky. Jako na ostatních planetách se i na Kaminu střídají roční období, nicméně se projevují pouze ve změnách teploty a oblačnosti - déšť nikdy nepřestává. V oceánech Kamina se nachází několik životních forem, kolem planety obíhají tři měsíce.


Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz