STAR WARS

Planety

Kashyyyk

Tento svět je pokryt velkou džunglí a je známý především jako domovská planeta Wookieeů, ovšem zároveň se může chlubit jedním z nejneobvyklejších a nejnebezpečnějších ekosystémů. Z povrchu vyrůstají obrovské stromy, které obklopují celou planetu do výšky několika kilometrů.

Již před věky začal boj o přežití, všechny druhy, které dokázaly lézt nahoru, tak činily. Živočichové toho neschopní zůstali bezbranní a postupně vymírali. Mezi ty šťastnější patřili předchůdci Wookieeů, postupem času se jim podařilo vytvořit rozsáhlá obydlí v nejvyšších vrstvách lesa. Návštěvníci jsou v těchto místech v relativním bezpečí, ovšem pokud sejdou do nižších pater, různých druhů nebezpečí přibývá. Jen velmi málo lidí se dotknulo povrchu Kashyyyku a žilo dostatečně dlouho, aby to mohli někomu sdělit.

Wookieeové byli dlouho ve sporu s plazům podobnými Trandoshany, kteří obývají jinou planetu v stejném systému. Byli to právě Trandoshané, kdo přesvědčil Impérium, aby začalo využívat těchto fyzicky zdatných jedinců jako otroky. Jeden ze zajatých Wookieeů, Chewbacca, byl zachráněn mladým vojákem Hanem Solem, který byl sice za svoje jednání vyloučen z Imperiální flotily, ale získal tak věrného společníka.
Planetu Kashyyyk využila Leia Organa Solo jako místo úkrytu před jednotkami velkoadmirála Thrawna.

Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz