STAR WARS

Planety

Mustafar autor : Mistr brody

Mustafar je celá pokrytá lávou a horninami.Byla místem kde Anakyn zabil všechny členy cis.Všechny je tam poslal Generál Greivous což mu řekl palpatine

Poté co Anakyn zabil všechny cis strhl s Obi-Vanem veliký souboj na život a na smrt ovšem Anakyn prohrál a schořel do půl těla měl v háji polovinu levý ruky a celou pravou ruku.Obi vzal jeho meč a odešel a Anakyna tam nechal ležet na pospas smrti. Kromě základny vybudované cis a těžebního zařízení hornin však na Mustafaru nikdy nebyla žádná základna, či společnost.

Mustafar je sopečný svět, menší ze podvojných planet obíhajících kolem vzdálené hvězdy. Povrch Mustafaru je utvářen erupcemi lávy a plynů, díky čemuž z vesmíru jeví jako oranžový.
Civilizaci zde vytvořila překvapivě rasa vysokých, tenkých humanoidů známých jako Mustafariané.
Techno unie na Mustafaru založila těžební základnu využívající volně tekoucí lávu na povrchu pro zisk vzácných kovů.

Poté, co Republika odhalila přítomnost Rady separatistů na Utapau, generál Grievous ukryl radu separatistů právě na Mustafaru. Vše proběhlo podle plánu Dartha Sidiouse, který věděl, že se bude muset zbavit separatistů ještě před tím, než se chopí vlády nad celou galaxií. Separatisté zde byli odříznuti a nakonec byl vyslán Anakin Skywalker, aby je zlikvidoval. Tato událost ukončila jak klonové války, tak epochu Staré republiky.
Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz