STAR WARS

Planety

Tatooine

Tatooine je hlavní planetou v hvězdném systému stejného jména. Je to pouštní planeta, vzdálená od rušného centra Galaxiie a je světem, na kterém vyrostl Luke Skywalker. Tato planeta je ve výhni dvou sluncí, které z ní vytváří poušť. Planeta je domovem Jawů, Pouštních Lidí - Tuskenů, banth, Kraytských draků, lidských osadníků a různých mimozemšťanů obývajících vesmírný přístav Mos Eisley. Lidští osadníci se živý sklízením vlhkosti, žijí v komunitách jako například Anchorhead.

Žebrákův kaňon

Skala zvana Oko jehly v Beggar's canyonuÚdolí na Tatooine, které se jmenuje Žebrákův kaňon používal Luke Skywalker k tréninku leteckých schopností ve svém Skyhopperu. Luke se svými kamarády z dětsví zde závodili v skyhopperech a soutěžili v soubojích na tomto nebezpečném místě. Základna Rebelů na Tatooine používala tento canyon k výcviku(Rebel Assault). Luke zde také jezdil ve vypůjčeném swoopu. Žebrákův kaňon vznikl vysušením 3 velkých řek a působením větrné, slunečné a dešťové eroze po miliony let, které vytvořily drsný kaňon s mnoha zákruty. V Shadows of the empire Luke jede na swoopu skrz kaňon pronásledován swoop gangem, který ho chce zabít (viz. obrázek).

Mos Eisley

Mos Eisley je vesmírný přístav na planetě Tatooine. Město přitahuje meziplanetární obchodníky stejně tak i piloty vesmírných lodí, hledající odpočinek a relaxaci po dlouhých letech. Velké množství mimozemšťanů a lidí prochází neustále skrz město a jeho vzdálenost od center Imperiálních aktivit přitahuje všechny typy zlodějů, pirátů a pašeráků. Díky vlivu Jabba Hutta a jeho kriminální organizaci je město hnízdem zločinu a lidské spodiny.

Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz