STAR WARS

Rasy

Ewok

Pouze metr vysocí Ewokové jsou přímým opakem vysoké technologické úrovně galaxie. Sdružují se v kmenech a stále používají luky, šípy, praky a katapulty jako hlavní zbraně. Ewokové dobře znají své prostředí a dokážou ho řádně využít.
 Jsou bystří a mají schopnosti, které nemohou být nahrazeny ani vyspělou technologií. Také mají nezanedbatelnou schopnost se učit a poslouchat cizí příkazy - to se projevilo i v bitvě na Endoru.
Jejich jazyk je zajímavý a pro ostatní rasy není těžký na porozumění. Většina Ewoků jsou lovci, nebo sběrači plodů. Žijí ve vesnicích, které leží vysoko v korunách stromů. Náboženství Ewoků se točí právě kolem těchto stromů, které legendy označují za ochránce. Každá vesnice nechá zasadit sazenici za každé dítě, jenž se narodí. Život každého Ewoka je citově připoután k "rodovému stromu" a když zemře, tak Ewokové věří, že se jeho duch přenese právě do tohoto stromu. Také věří, že jejich šaman může v době krize vyvolat duchy starých a moudrých Ewoků.
Z kůry stromů Ewokové destilují repelent, který odpuzuje hmyz. Z padlých stromů si mohou dělat zbraně, oblečení, nábytek a kuchyňské potřeby. Během dne scházejí Ewokové ze svých stromů a shánějí potravu. Ewokové jsou zvědaví a často se díky tomu dostávají do potíží. Také mají rádi říkání a poslouchání starých historek a vynikají ve společenském zpěvu a tanci. Jsou vynalézaví a staví z přírodních materiálů vše od vodního kola po létající křídla. Jednotlivci často nosí kapuce, dekorativní peří a kosti.
Ewokové se významně zapojili do pozemní bitvy na Endoru, kde pomohli přemoci zdejší imperiální osádku, která bránila štítový generátor na planetě.
Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz