STAR WARS

Rasy

Quarren

Také se jim říká "šilhající hlavy". Je to kvůli tvaru jejich hlavy, která se podobá čtyřem šilhajícím tykadlům. Mají tuhou kůži, tyrkysové oči a prsty s podtlakovými trychtýřky. Tato rasa sdílí svět Calamari společně s Mon Calamarijci, kteří žijí hluboko v plavoucích městech.
Quarren
S Calamarijci sdílejí i jeden jazyk, ale jsou více praktičtí a konzervativní ve svých názorech. Narozdíl od Calamarijců, kteří přijali společný jazyk galaxie, Quarrenové zůstali věrní svému oceánickému jazyku a jiné používají jen pro styk s cizinci.
Clamari je vodní svět s málem pevnin. Pevniny jsou zde spíše bažiny, kde se také zrodila první vodní civilizace, a to když Clamarijci vyplavali z modro-zeleného moře. Quarreni zůstali obyvatelé moře, kteří sice jsou schopni žít i na vzduchu, ale dávají přednost bezpečnosti teplého moře. Nakonec začli obě rasy spolupracovat a Mon Calamari (jak je Quarrenové nazývají) poskytli myšlenky, zatímco Quarrenové poskytli ocel. Tak se stalo, že z myšlenek se stala realita. Teď dominují oceánům velká kovová města, která slouží jako centra výuky, kultury a vlády. V nižších patrech těchto měst žijí a pracují Quarrenové.
Quarrenové jsou pragmatičtí lidé, neochotní věřit novým myšlenkám nebo vznešeným představám. Jejich pohled na svět je zachycen v jejich umění a literatuře. Je protilehlá té, co charakterizuje Mon Calamarijce. Nesní o jasnějších zítřkách, ale pevně si pamatují včerejšek. Lidé patří do moře a ne do létajících ocelových lodí. Avšak Quarrenové následovali Mon Calamarijce mezi hvězdy a ti se na nich stali velmi závislými.
Tato závislost vytvořila mezi těmito rasami třenice, které se projevily i v literatuře. A mohly to být náznaky prvních válečných stavů, co přilákalo první imperiální lodě. Co Calamarijci původně viděli jako příležitost spojit se s ostatními rasami v galaktickém bratrství, se změnilo když na ně imperiální zahájili palbu. Zničili několik jejich lodí a zničili několik jejich měst na povrchu. Co způsobilo, že byli Calamarijci nepřipravení je těžko říct: někteří říkají, že Quarrenové pomohli sabotovat obranou síť.
Obě rasy se však brzo stali otrokem Říše a museli pracovat v továrnách, aby zásobovali imperiální vojenskou mašinérii. Netrvalo dlouho a obě rasy se spojili proti vetřelcům z Impéria a pod vedením Mon Calamari začali uskutečňovat pasivní odpor. Císařská armáda se však nedala jen tak snadno zastrašit a krutosti protiopatření uvěřil jen málokdo v galaxii. Všechna plovoucí města byla zničena imperiální flotilou a moře zrudlo krví svých obyvatel. Tento čin shromáždil obyvatele planety a společně zoufale povstali aby zahnali imperiální vetřelce. A to jen nedokonalými zbraněmi a ryzí vůlí.
Během tohoto dne spolupráce prchlo mnoho Quarrenů a rozhodli se hledat život jinde v galaxii. Úmyslně řídili své lodě mimo Říši i Rebelii a vybírali si práci v temných odvětvích. Quarreny můžeme najít na místě pirátů, otrokářů, pašeráků, nebo v rozličných špionážních sítích operujících po celém Impériu.
Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz