STAR WARS

Rasy

Sullustan

Sullusťani pocházejí z drsné, vulkanické planety mezi Yetoom a Ithorem.

sullust.jpg (3437 bytes)
Planeta je pokryta těžkými mraky tepla a plynů, které jsou jen těžko dýchatelné. Připomíná plástev s tisíci jeskyněmi, které si zdejší lidé vybrali za své domovy. Jsou postaveny s precizní přesností a stále přitahují turisty, které hledají omlazení v horkých pramenech a bláta.

Sullusťani jsou nejvíce ceněni jako piloti, nebo navigátoři. Mají dobře vyvinuté smysly pro řízení a sluch. Stejně tak dobře mají vyvinuté oči. Paměť je také část, kterou mají dobrou. Je to způsobeno tím, že si musí pamatovat každou cestu, kterou kdy proletěli.
Sullust je kontrolován megakorporací SoroSuub, která zde provádí těžební a energetické práce. Téměř polovina obyvatelstva pracuje právě u této společnosti. Práce je však občas velmi tvrdá a nehumánní. Společnost je hluboce nakloněna Říši.
Jen několik měsíců před bitvou na Endoru se Sullusťani vzbouřili a přeťali pouta, které měl SoroSuub ve vládě. Dokonce šli tak daleko, že se přidali k Alianci jako technici, navigátoři, piloti a vojáci. Rebelská flotila se zde shromáždila před útokem na Death Star II.

Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz