STAR WARS

Rytíři Jedi

Řád Jedi

Počátek řádu Rytířů Jedi je neznámý, a proto se o jeho počátku hovoří zejména v souvislosti se vznikem staré republiky. Jediové chránili mír a pořádek v republice. Díky Jediům republika přetrvala mnoho krizí. Jedna krize však byla silnější. MOcný lord ze Sith Darth Sidiuos se chytrostí a prohnaností dostal do čela senátu. Poté mnoholetou prací Jedie obelstil a vytvořil Impérium. Tento převrat přežil pouze mistr Yoda a Obi-wan Kenobi. Žila tu však i naděje. Dvojčata Luke a Leia Skywalkerovi, kteří v sobě nosí geny rytířů Jedi.
za staré republiky existoval řád Jedi, který se řídil přísným kodexem. Sestával se z velice jednoduchých pravidel, které ale nebylo jednoduché dodržovat:
NENÍ EMOCÍ, JE POUZE MÍR.
NENÍ VÁŠNÍ, JE POUZE KLID.
NENÍ SMRTI, JE POUZE SÍLA, NEBOŤ SMRT PATŘÍ K ŽIVOTU.
http://jediland.webgarden.cz/image/1238893
Jediové se nesměli zamilovat. Z jakého důvodu, demonstruje dobře epizoda III.
V řádu Jedi za staré republiky existovala rada Jedi, sestávající se z nejzkušenějších a nejmoudřejších mistrů. tato rada řídila řád Jedi, přijímala nové padawany a mohla zasahovat i do politických scén v zájmu míru a pořádku v republice. Nejvýznamnější člen rady byl mistr Yoda. velký respekt měl i mistr Windu a Obi-wan Kenobi.
Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz