STAR WARS

Sithové

Sitské války

Tady nabízí stránka Czech Star wars Universe chronologickou tabulku sitských válek.
4 000 let
před Epizodou IV
Na Coruscantu se stala vzpoura droidů. Skoro každý droid na planetě se vzbouřil proti svému pánovi. Obyvatele planety zachránil mistr Jedi Arca Jeth a několik dalších Jediů. Tato událost byla později známá jako The Great Droid Revolution (Velké povstání droidů).
(Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith)Na planetě Fyodos se narodil Ssseeeeseetek z rasy Galidynů. Později se stal nejstarším, nejsilnějším a nejchytřejším z celé planety. Stal se vladařem Galidyn City a ukončil tak vládu Rohského kmenu.
(SW RPG: Planets of the Galaxy: Volume 2)Během tohoto období začala Huttka Churabba ovládat Si'Klaatský roj (Si'Klaata Cluster). Oběvila se tam v době, kdy M'dweshuský kult opět získal sílu Kintanů. Churabba si kult oblíbila a snažila se ho také ovládnout. Nedařilo se jí to, a proto nechala bombardovat hlavní sídlo kultu. Zabila přitom mnoho vůdců kultu.
(SW RPG Galaxy Guide 12: Aliens - Enemies and Allies)Na planetě Mazura přistávají s kolonizačním křižníkem první Republikoví osadníci, kteří patří do svazu Brentaal (Brentaal League). Postavili tam základnu, odkud dohlíželi zemědělské práce na planetě. Svaz zde chtěl zemědělsky hospodařit, aby mohl dodávat jídlo sousedním planetám.
(SW RPG: Tales of the Jedi Companion)Kevan Raffaan absolvoval školu na planetě Chandrila a chtěl se zapsat do Diplomatického institutu na Coruscantu a pracovat jako vyjednavač Republiky. Síla ale změnila jeho život a stal se učněm mistra Jedi Ma'tiena.
(SW RPG: Tales of the Jedi Companion)Staré Corellianské nářečí začíná zanikat. Udržuje se pouze v některých sektorech Corellie. Někteří lidé se snaží jazyk zachovat, aby se stále ukazovalo na slavnou historii Corellie, která otevřela světu celou galaxii. Jednou z planet, která stále používá Corellianské nářečí, je Socorro.
(Star Wars: Adventure Journal)Galaktičtí průzkumníci Republiky se seznamují s Onderonem. Obchodníci začínají ozbrojovat Zvířecí pány pokročilými zbraněmi.
(Tales of the Jedi)Mistr Jedi Mroon Jassa opět odmítl trénovat Kitha Karka.
(Tales of the Jedi RPG Companion)Na planetě H'ratth se narodila Vima Sunrider. Rodiči jsou Andur a Nomi.
(Tales of the Jedi RPG Companion)Mistr Jedi Sidrona Diath začíná trénovat svého syna Daca Diatha.
(Tales of the Jedi RPG Companion)Svůj Jedi trénink začíná Vici Ramunee.
(SW Adventure Journal: The Most Dangerous Foe)Sundari, horká a vyprahlá planeta systému Garos, je osídlena důlními koloniemi. Sundari začala okamžitě obchodovat se svou sousední planetou, Garosem IV, protože byla závislá na dodávce potravin.
(The SW Encyclopedia)


3 999 let
před Epizodou IV
Mistr Jedi Mroon Jassa se konečně rozhodl trénovat Kitha Karka.
(Tales of the Jedi RPG Companion)Orrl Tog se setkal na tropické planetě Ulda Frav s několika Jedii. Měl tam vést nějaké jednání. Jediové byli překvapeni, když jim řekl, že nikdy o rytířích Jedi neslyšel. Na jejich žádost se k nim Orrl připojil a vrátil se s nimi na Ossus, kde začal trénovat na Jedie.
(Tales of the Jedi RPG Companion)


3 998 - 3997 let
před Epizodou IV
Senátor Netus je jmenován ministrem obrany.
(Tales of the Jedi RPG Companion)Dace Diath cestuje na Ossus, kde začne trénink pod vedením mistra Jedi Vodo-Sioska Baase.
(Tales of the Jedi RPG Companion)Během Sithského rituálu navštívil královnu Amanou z Onderonu duch bývalého pána ze Sithu - Freedona Nadda. Ten jí varoval, že jestli bude nadcházející bitva mezi Izizem a Zvířecími nájezdníky pokračovat, bude zničena. Královna Amanoa se polekala a vyžádala si na pomoc rytíře Jedi, aby jí válku vyhráli...
(Tales of the Jedi RPG Companion)TALES OF THE JEDI: KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC
(#1-5 - Dark Horse Comics)TALES OF THE JEDI: FREEDON NADD UPRISING
(#1-2 - Dark Horse Comics)Protože byla Republika rozrušena krizí na Onderonu a jinými válkami mezi světy, vyhlásil Prozatímní guvernér Myrial z Argadza Kanzský sektor nezávislým. Rychle obsadil a podrobil všechny světy v sektoru (včetně Lorrd). Lorrdianští mistři ihned zakázali komunikaci mezi světy. To ale mohlo jejich civilizaci během několika generací zcela zničit, a proto se nakonec Lorrdianové podrobili. Vymysleli si nový jazyk pomocí mimických stahů obličeje a různých poloh těla a tak se mohli nenápadně domlouvat. Tak udrželi celou svou civilizaci.
(The SW Encyclopedia)


3 997 let
před Epizodou IV
TALES OF THE JEDI: DARK LORDS OF THE SITH
(#1-6 - Dark Horse Comics)Členové Massassinské rasy cestují na Yavin VIII, kde doufají, že zachrání své děti, které jsou uvězněny v Golden Globe - magickém zařízení, které vytvořil Exar Kun. Původní rasa Melidiů jim nemůže pomoci a tak Massassiné vyryjí svůj příběh na stranu Sistraských hor v naději, že někdy někdo jejich děti zachrání.
(Junior Jedi Knights: Lyric's World)TALES OF THE JEDI: THE SITH WAR
(#1-6 - Dark Horse Comics)SW ADVENTURE JOURNAL: THE MOST DANGEROUS FOE
(Star Wars Adventure Journal #11 - West End Games)


3 996 let
před Epizodou IV
Dochází k osídlení planety Ession, čtvrté planety v Lucayaském systému - budoucího Corporate Sector.
(X-Wing: Wraith Squadron)Čtyřicet pět rozdílných Ropaguských národů bojovalo mezi sebou. Boje zastavila až rasa Kalduu, která zabránila celému vyhlazení Rapaguských národů a zničení jejich planety. Pak začalo období technických pokroků a z Ropaguů se stali skvělí programátoři, schopní naprogramovat cokoliv.
(SW RPG: Twin Stars of Kira)


3 995 let
před Epizodou IV
Ulic Qel-Droma navštívil již prázdný chrám Massassinů na Yavinu IV a uvědomil si, co všechno způsobil. Ztratil možnost používat Sílu a nemohl slyšel volání Exara Kuna o pomoc. Pak v zoufalství odešel.
(Tales of the Jedi: The Sith War - epilog)


3 987 let
před Epizodou IV
TALES OF THE JEDI: REDEMPTION
(#1-5 - Dark Horse Comics)
Žádné komentáře
 
Powered by webgarden. Created by Skája Skywalker. Shoultboard by Blueboard. Counter by Toplist Copyright. Jediland.cz